RECENZE: Strike the Blood

5. dubna 2014 v 16:29 | Dahaka |  Strike the Blood
Dnes Vám přinášíme ohlédnutí za naším nejrychlejším projektem, anime Strike the Blood.
Strike the Blood je 24 dílná anime série z přelomu roku 2013 - 2014. Pro překlad jsme si ho vybraly ze zcela zištného důvodu a to kvůli upířímu námětu. Akční fantasy s dávkou magie, upírů a příměsí komedie, ecchi, fanservisu a yuri fanservisu, nadpřirozena a harému s velmi krásnou animací si získala mnoho diváků. Je to ten typ moderních anime, které sice příliš hluboce nezaujmou, ale ani neurazí.

Anime vzniklo podle námětu light novely od autora Gakuta Mikuma, od něhož můžeme znát i Asura Cryin' a Dantalian no Shoka, takže to je už zkušený autor, který se nebojí střídat žánry. Režie anime se pak ujal Hideyo Yamamoto. Hudebně se u anime mihlo několik známých tváří, jako například Kanon Wakeshima, skupina ALTIMA a také Kisida Kyodan & The Akebosi Rockets. Dokonce několik písní nazpívala i seiyuu postavy Astarte Yuka Iguchi.

To, co k anime ale táhlo většinu diváků, byla právě animace od studia Silver Link, které sice není na poli animátorském nováčkem, ale většinou spolupracuje na anime jen jako vedlejší animátorské studio. Animace postav byla opravdu hodně povedená, zvláště bych vyzdvihla oči postav. Tak jako animace prostředí a velmi pěkné fantasy prvky.

Příběh nás zavádí hned k našemu hlavnímu hrdinovi, středoškolákovi Kojou Akatsukim, který se před pár lety stal upírem a to rovnou Čtvrtým Praotcem, tedy nejsilnějším upírem na světě. Svou moc ale plně neovládá. Přesto je v očích magické organizace Lví král označen za nebezpečného a je mu tedy vysláno hlídání. Dívka jménem Yukina Himeragi má za úkol na něj dohlížet, a pokud by se stal hrozbou, má svolení ho zabít. Ale nic není tak horké, jak to vypadá. Kojou a Yukina se brzy spřátelí a začne mezi nimi vznikat velmi zajímavý vztah.

Umělý ostrov Itogami, který je domovem všech rozlišných monster, upírů a mágů, kteří žijí pospolu s lidmi tak zažívá nejedno nebezpečí, před kterým se svůj domov Kojou a Yukina snaží ochránit.

"Je to můj boj!"
"Ne sempai, teď už je to náš boj!"

Během 24 episod stihne Kojou nabalovat postupně celý harém dívek, které se kolem něj motají a všechny ho více či méně milují. Stihne si i chudák vysloužit nálepku "hentai baka", i když je v tom většinou nevinně, stihne i několikrát "zemřít". A stihne si také z Yukiny udělat hlavní krevní konzervu.

Jak dopadne jejich boj? Ochrání ostrov Itogami proti mnohým nepřátelům tak jako svůj vztah?

Anime však končí poměrně otevřeně, takže jako by diváka nabádalo k druhé řadě. Ještě je mnoho neobjasněných situací a mnoho postav nedostalo svůj prostor, což je velká škoda. Takže… dočkáme se druhé řady?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama