Strike the Blood 01

13. října 2013 v 1:15 | Astharoshe |  Strike the Blood
Anime: Strike the Blood
Díl: 01
První epizoda je vcelku slušným pilotem, kde nechybí představení hlavních hrdinů a pořádná dávka akce. Seznamte se s Akatsuki Kojou, středoškolákem, který je (ač se to nezdá) tím nejobávanějším a nejmocnějším upírem chodícím po povrchu japonském. Čtvrtý Praotec upírů, dosud pouhá legenda, se objevil a je více než skutečný. Přesto, anebo právě proto, se mladý Kojou snaží skrývat svou pravou totožnost a žít dál obyčejný život studenta střední školy.


Kojou se však brzy dočká svého prvního pronásledovatele. Překvapivě ještě mladší než on sám, Yukina Himeragi, je mu v patách hned od prvního díle s odhodlaným výrazem ve tváři a proklatě krátkou sukní. A růžovými pantsu, jak se diváci mohou přesvědčit...


Jejich první setkání tak trochu naruší boj s démony, kteří ale pro Yukinu nejsou žádným soupeřem. Přestože si pak nemohou v klidu ani popovídat, magie totiž není zrovna oblíbeným sportem v útrobách města Itogami, slibují události brzké opětovné setkání.


Velmi oceňuji (a zvláště u tohoto druhu anime, kde je možné praktiky ledacos), že je divákovi předloženo vysvětlení okolností děje hned na začátku. Již po shlédnutí prvního dílu máme jakousi představu, kdo a jak se stal Čtvrtým Praotcem nebo kdo a proč se objevila neodbytná Yukino Himeragi. Chytře nám autoři poodhalili pouhou roušku tajemství stojícího za přeměnou chlapce v upíra a o tajemné Auroře doufám ještě uslyšíme.

Odkazy ke stažení titulků naleznete ZDE.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama